Prijava Registracija

Prijavite se

Korisničko ime *
Lozinka *
Zapamti me

Izradite korisnički račun

Polja označena zvijezdicom (*) su obavezna.
Ime *
Korisničko ime *
Lozinka *
Potvrdite lozinku *
Email *
Potvrdite email *
Captcha *
Reload Captcha

pedijatrijski pacijenti

Više
4 godina 4 mjeseci ago #1915 od TRATINČICA
meni se čini da plava knjiga ne bi bila ta koja određuje što su čije kompetencije. prije će se raditi o zakonu o liječništvu- koji govori o kompetecijama liječnika općenito, pravilniku o spec.usravršavanju doktora medicine- koji govori o tome što je domeni kojeg specijaliste i subspecijaliste te zaskon o sestrinstvu - koji govori o tome što su kompetencije više sestre, a što niže te zakon o medicinsko biokemijskoj djelatnosti koji govori što rade laboranti. U slučaju ne pronalaženja traženog odgovora ja bi zvala svaku komoru od navedenih djelatnosti pa pitala njih. u velikoj sam gužvi pa nemam vremena te propise sada proučvati no onako na prvu ne bih se složila s tvrdnjom da je domena liječnika vađenje krvi. to meni zvoni na domenu lsaboranta ili eventualno medicinske sestre.

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

Više
4 godina 4 mjeseci ago #1913 od gogi
dA MALO POJASNIM,NAIME NAMA JE REČENO DA PO NEKOJ FAMOZNOJ plavoj knjizi,PO PRAVILU SU PEDIJATRI TI KOJI BI TREBALI VADITI KRV DJECI DO SEDME GODINE,ISTO TAKO SE DESILO I NA HITNOM TRKTU GDJE SU LIJEČNICI DUŽNI VADITI KRV IZ ARTERIJE ZA ACIDOBAZNI STATUS,PRIJE SU TO RADILI TENIČARI ALI NAKON JEDNE DUŽE BORBEI DOKAZIVANJA TO JE SPALO NA LIJEČNIKE:

Više
4 godina 4 mjeseci ago #1906 od Papa Štrumf
Ne razumijem pitanje:

1. dužan za vađenje - koliko je dužan ili kome?

2. dužan vaditi - što bi značilo da osobno vadi krv ?

ili???

ali recimo ovako: pod 1- nije ništa i nikome dužan (barem financijski u ovom slučaju. :evil:

Pod 2. Mojem sinu su u prvih godinu dana izvadili krv najmanje stotinu puta i uvijek je
krv vadila jedna od laborantica u laboratoriju - srednja, viša i visoka - kako kada.
U tih godinu dana nismo niti jednom bili kod pedijatra već kod spec. za boleštinu koju je imao i koji je
trebao nalaze krvi.
Dakle, odgovor na to da li bi pedijatar trebao vaditi krv djetetu do sedam godina bi bio - NE treba ili
da barem nije trebao prije 15 godina pa vjerujem da ne treba niti danas.

Više
4 godina 4 mjeseci ago #1904 od gogi
Pitanje:Dali je specijalist pedijatar dužan za vađenje krvi djeci do sedme godine života?

Više
6 godina 11 mjeseci ago #975 od Papa Štrumf
Eto, kod nas u SB Stubičke Toplice ne postoji dobna granica za prijem pacijenata na rehabilitaciju - stacionarnu ili ambulantnu, bez obzira bili oni u kolicima ili ne. Naravno, sugeriramo roditeljima da budu s djecom do 14 godina, ali i da sami ocijene od koje godine mogu dijete pustiti samo.
Pri tome pazimo da npr. petnaestgodišnjaka ne stavljamo u sobu sa prestarim osobama, nepokretnima i sl.

Imali smo pacijenata sa 14 koji su bili sami (veliku ulogu u tomu imaju ms), ali i pacijenta sa 17 u pratnji.
Ambulantno - roditelji obično dovezu dijete, ali po bolnici, od terapije do terapije idu sami ili ih netko sprovodi.

Više
7 godina 3 dana ago #973 od TENA
Imam već dugo jedno pitanje koje mi se svako toliko pojavi u praksi

Dobna granica za prijem na pedijatriju, odnosno npr. gdje s pijanim maloljetnikom od 17 godina-na internu ili pedijatriju ili psihijatriju, gdje s pacijentom od 15 godina u invalidskim kolicima na rehabilitaciju. To su samo neki od primjera. Recimo duševna bolest u djeteta od 13 godina isl. Postoji li negdje nešto što bi propisivalo dobnu granicu.

Moderatori: lex
Vrijeme kreiranja stranice: 0.085 sekundi
Pokreće Kunena Forum

UDRUGA PRAVNIKA U ZDRAVSTVU

Kolodvorska 20, 42000 VARAŽDIN
OIB: 08263388075
MB: 02157454-000
Žiro račun: Zagrebačka banka: 2360000-1101930278
IBAN: HR1023600001101930278

PREDSJEDNICA UPZH

SNJEŽANA CERJAN, mag.iur.
Adresa: UDRUGA PRAVNIKA U ZDRAVSTVU