Prijava Registracija

Prijavite se

Korisničko ime *
Lozinka *
Zapamti me

Izradite korisnički račun

Polja označena zvijezdicom (*) su obavezna.
Ime *
Korisničko ime *
Lozinka *
Potvrdite lozinku *
Email *
Potvrdite email *
Captcha *

pedijatrijski pacijenti

  • TRATINČICA
  • Offline
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
Više
10 godina 8 mjeseci ago #1915 od TRATINČICA
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
meni se čini da plava knjiga ne bi bila ta koja određuje što su čije kompetencije. prije će se raditi o zakonu o liječništvu- koji govori o kompetecijama liječnika općenito, pravilniku o spec.usravršavanju doktora medicine- koji govori o tome što je domeni kojeg specijaliste i subspecijaliste te zaskon o sestrinstvu - koji govori o tome što su kompetencije više sestre, a što niže te zakon o medicinsko biokemijskoj djelatnosti koji govori što rade laboranti. U slučaju ne pronalaženja traženog odgovora ja bi zvala svaku komoru od navedenih djelatnosti pa pitala njih. u velikoj sam gužvi pa nemam vremena te propise sada proučvati no onako na prvu ne bih se složila s tvrdnjom da je domena liječnika vađenje krvi. to meni zvoni na domenu lsaboranta ili eventualno medicinske sestre.

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

  • gogi
  • Offline
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
Više
10 godina 9 mjeseci ago #1913 od gogi
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
dA MALO POJASNIM,NAIME NAMA JE REČENO DA PO NEKOJ FAMOZNOJ plavoj knjizi,PO PRAVILU SU PEDIJATRI TI KOJI BI TREBALI VADITI KRV DJECI DO SEDME GODINE,ISTO TAKO SE DESILO I NA HITNOM TRKTU GDJE SU LIJEČNICI DUŽNI VADITI KRV IZ ARTERIJE ZA ACIDOBAZNI STATUS,PRIJE SU TO RADILI TENIČARI ALI NAKON JEDNE DUŽE BORBEI DOKAZIVANJA TO JE SPALO NA LIJEČNIKE:

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

  • Papa Štrumf
  • Offline
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
Više
10 godina 9 mjeseci ago #1906 od Papa Štrumf
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Ne razumijem pitanje:

1. dužan za vađenje - koliko je dužan ili kome?

2. dužan vaditi - što bi značilo da osobno vadi krv ?

ili???

ali recimo ovako: pod 1- nije ništa i nikome dužan (barem financijski u ovom slučaju. :evil:

Pod 2. Mojem sinu su u prvih godinu dana izvadili krv najmanje stotinu puta i uvijek je
krv vadila jedna od laborantica u laboratoriju - srednja, viša i visoka - kako kada.
U tih godinu dana nismo niti jednom bili kod pedijatra već kod spec. za boleštinu koju je imao i koji je
trebao nalaze krvi.
Dakle, odgovor na to da li bi pedijatar trebao vaditi krv djetetu do sedam godina bi bio - NE treba ili
da barem nije trebao prije 15 godina pa vjerujem da ne treba niti danas.

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

  • gogi
  • Offline
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
Više
10 godina 9 mjeseci ago #1904 od gogi
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Pitanje:Dali je specijalist pedijatar dužan za vađenje krvi djeci do sedme godine života?

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

  • Papa Štrumf
  • Offline
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
Više
13 godina 4 mjeseci ago #975 od Papa Štrumf
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Eto, kod nas u SB Stubičke Toplice ne postoji dobna granica za prijem pacijenata na rehabilitaciju - stacionarnu ili ambulantnu, bez obzira bili oni u kolicima ili ne. Naravno, sugeriramo roditeljima da budu s djecom do 14 godina, ali i da sami ocijene od koje godine mogu dijete pustiti samo.
Pri tome pazimo da npr. petnaestgodišnjaka ne stavljamo u sobu sa prestarim osobama, nepokretnima i sl.

Imali smo pacijenata sa 14 koji su bili sami (veliku ulogu u tomu imaju ms), ali i pacijenta sa 17 u pratnji.
Ambulantno - roditelji obično dovezu dijete, ali po bolnici, od terapije do terapije idu sami ili ih netko sprovodi.

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

  • TENA
  • Autor teme
  • Offline
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
Više
13 godina 4 mjeseci ago #973 od TENA
COM_KUNENA_MESSAGE_CREATED_NEW
Imam već dugo jedno pitanje koje mi se svako toliko pojavi u praksi

Dobna granica za prijem na pedijatriju, odnosno npr. gdje s pijanim maloljetnikom od 17 godina-na internu ili pedijatriju ili psihijatriju, gdje s pacijentom od 15 godina u invalidskim kolicima na rehabilitaciju. To su samo neki od primjera. Recimo duševna bolest u djeteta od 13 godina isl. Postoji li negdje nešto što bi propisivalo dobnu granicu.

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

Moderatori: lex
Vrijeme kreiranja stranice: 0.047 sekundi
Pokreće Kunena Forum