Prijava Registracija

Prijavite se

Korisničko ime *
Lozinka *
Zapamti me

Izradite korisnički račun

Polja označena zvijezdicom (*) su obavezna.
Ime *
Korisničko ime *
Lozinka *
Potvrdite lozinku *
Email *
Potvrdite email *
Captcha *
Reload Captcha

Postupak sanacije

Više
3 godina 11 mjeseci ago #1851 od lex
evo na linku ti je ovaj biser www.upzh.hr/index.php/novosti/item/173-z...a-tko-ce-to-rijesiti

Privitak nije prisutan

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

Više
3 godina 11 mjeseci ago #1850 od Papa Štrumf
samo od sebe (ili ??? ko zna :evil: ) me izbacilo i objavilo ovaj dio,
sje...lo mi koncepciju misli i sad ti napiši kaj si htel :woohoo:

E da, ako nešto saniramo s jedne strane, a s druge strane financijski ubijemo u
pojam i stvorimo sve uvjete da u najkraćem roku svi ponovno budemo gubitaši,
pitam se KOJI JE SMISAO svega toga.

I, onda se stvarno trebaš sramiti kaj si - ne samo pravnik - nego i dionik tog
sistema.

Više
3 godina 11 mjeseci ago #1849 od Papa Štrumf
Sram me bilo i sramim se kaj ne pratim vaše muke :blush:
ajd nek mi neko meila, faksa ili bilo kaj taj odgovor Virovitičanima da ga vidim.

Eto, mi ZA SADA nismo u sanaciji, ali poslije novog limita VJEROJATNO budemo i mi, a
mislim da budu SVI.

Do tada bi najkorisnije bilo da se spomenuti zakon na bilo koji način stavi van snage
jer nešto besmislenije, nekorisnije, zbunjujuće,......nisam dugo čital i videl.
Naime, ako država sanira dugove, ako uvodi sanacijeske upravitelje (koji, usput rečeno, nemaju
onu fiskalnu odgovornost koju imaju ravnatelji), ako država preuzima osnivačka prava (i kaj onda??)
ako bude - kad sanira - vratila ta prava županijama (i kaj onda???) i ako se nikome ništa ne bude dogodilo -
a ne bude, I AKO S NOVIM LIMITIMA SANIRANE USTANOVE NAPRAVE NOŠ VEĆE GUBITKE

Više
3 godina 11 mjeseci ago #1845 od TRATINČICA
draga moja ti se ne trebaš sramiti. neka se srami onaj tko je izmislio cijelu tu svinjariju.
čula sam se jučer s kolegama i ostala šokirana kad sam čula kakav su vam odgovor poslali.
neko nije uopće čitao Zakon o ustanovama ( poznaje organe ustanove), Zakon o zdravstvenoj zaštiti ( poznaje tijela zdravstvene ustanove) i Zakon o trgovačkim društvima koji podredno da naslutiti što bi bila "tijela upravljanja".
U rječniku hrvatskog jezika također postoji opis značenja "tijela uprvaljanja" koji da naslutiti da bi to bila upravna vijeća i ravnatelj.osim toga u članku VII. Odluke o sanaciji stoji da sanacijski upravitelj i sanacijsko vijeće imaju prava, obveze i ovlaštenja propisana člancima 57.-63. Zakona o zdrastvenoj zaštiti- a to su članci koji govore o upravnom vijeću i ravnatelju. U zadnjem članku iste te famozne odluke stoji da danom stupanja na snagu Odluke prestaju ovlasti "tijela uprvaljanja". Pitam ja Vas ako ravnatelj nije tijelo upravljanja ( A SADA NAS UČE DA NIJE DA NE UMREMO GLUPI I NEUPUĆENI), zašto mu prestaje mandat? nadalje ako on nije tijelo upravljanja zašto ga uopće spominju o točki VII- predemtne odluke.
naravno da šećer dolazi na kraju: ako su mislili samo na upravno vijeće zašto u točki IX. stoji množina kada kaže"tijela upravljanja", a ne jednina?
ako me dobro pamet služi niti padež nije dobar. treba glasiti "tijelima upravljanja"- množina ili "tijelu upravljanja"- jednina jer je to AKUZATIV! AKUZATVI! AKUZATIV!

SADA VIČEM JER SAM LUDA

Više
3 godina 11 mjeseci ago #1843 od TENA
:sick:
Nakon što sam danas pročitala odgovor MZ na upit OB Virovitica prvi puta u svom životu sramim se što sam pravnik.
Toliko.

Više
3 godina 11 mjeseci ago #1840 od TRATINČICA
draga Snješka primi moju iskrenu sućut povodom smrtnog slučaja sa zakašnjenjem.
dugo nisam bila na forumu jer ne stignem pa niti ne znam što se događa.
satiru me radni sporovi.
ako ne stignem pripremiti referat za naš kongres na tu temu onda ću vrlo rado voditi radionicu ili okrugli stol s temom prekovremenog rada i ostalih materijalnih prava iz važećih kolektivnih ugovora jer ći vam doista imati što i reći. vjerojatno će bit ii kakva presuda županijskog suda jer su mi neki predemti vež otišli gore po žalbi.
čitave dane štancam odgovore na tužbe, podneske i žalbe. crknuti ću od posla.dosta o toj temi.
sada malo o sanaciji kod nas.
što se tiče tijela zdravstvene ustanove kod nas u KBC-u je mandat presato samo ravnatelju i upravnom vijeću. svi ostali pomoćnici ostaju tamo gdje su i bili sa svojim mandatima jer tako proizlazi iz naše Odluke o sanaciji.
ne znam kako odluka kod vas izgleda. mi smo na sreću imali samo dva dana vakuma od prestanka mandata ravantelja do imenovanja sanacijskog upravitelj, čak što više kod nas se radi o istoj osobi, pa smo sve izveli lege artis na balkanski način što znači da smo antidatirali sve akte koji su izlazili van iz ustanove ta dva dana i preživjeli smo. nekim čudom nam je prošao upis u sudski registar. detalje ne znam jer je to radio kolega koji vodi opće poslove. u slučaju potrebe kontaktirajte me pa ću vas uputiti njemu za savjet.
sve u svemu u zdravstvu nikad dosadno il ikako mi je jedan naš kolega nedavno rekao na telefon:"pa kolegice zdravstvo je nezdravo!".

Više
3 godina 11 mjeseci ago #1839 od lex
hvala, drage moje...život je takav... :(

evo, na stranici je dopis kojeg sam uputila predsjedniku Vlade, gđi Đukanović, ali i glavnoj tajnici kabineta Ministra zdravlja, kao i tajnicama i Ministra i zamjenika ministra, s obzirom da niti jedan niti drugi nemaju svoj mail na stranicama Ministarstva. Nadam se da će netko odgovoriti.

Više
3 godina 11 mjeseci ago #1838 od TENA
Snješka, žao mi je, nisam znala

Više
3 godina 11 mjeseci ago #1837 od nikolina_belamaric
Slažem se, ali s druge strane čisto sumnjam da će nam netko napisati da tako postupamo jer je to van svake pameti...

Snješka, moja sućut.

Više
3 godina 11 mjeseci ago #1836 od lex
drage moje, poslati ću svakako na MIZ dopis, imala sam već namjeru to učiniti, ali, nažalost imam smrtni slučaj u obitelji (umro mi je tata, preksutra je sprovod), pa sam u zaostatku s poslovima oko Udruge.

Više
3 godina 11 mjeseci ago #1835 od TENA
Ma čuj....ja već neko vrijeme odlazim na posao, a mozak ostavim kod kuće na godišnjem odmoru. Njemu ja osobno potpišem rješenje za godišnji jer moje ovlasti tu još nisu prestale, al kako je krenulo .....neće ni one još dugo. Mislim, to je glede izjave cijenjenog zamjenika ministra :huh:
Ono što ja želim je pismeno očitovanje - jer to igra u možebitnim kasnijim nedoumicama

Više
3 godina 11 mjeseci ago #1834 od nikolina_belamaric
Slažem se sa Tenom, svakako poslati u ime udruge. Evo da objavim mi smo jučer telefonom kontaktirali ministarstvo i to gosp. zamjenika ministra koji nam je potrdio da je ravnatelju i UV prestao mandat,a da zamjenik ravnatelja potpisuje do imenovanja sanacijskog.
Iskreno, ja kao pravnik tu činjenicu teško prihvaćam budući da zamjenik nije niti registriran kao osoba koja može zastupati ustanovu, a postavljam pitanje i čiji je zamjenik!?

Moderatori: lex
Vrijeme kreiranja stranice: 0.168 sekundi
Pokreće Kunena Forum

UDRUGA PRAVNIKA U ZDRAVSTVU

Kolodvorska 20, 42000 VARAŽDIN
OIB: 08263388075
MB: 02157454-000
Žiro račun: Zagrebačka banka: 2360000-1101930278
IBAN: HR1023600001101930278

PREDSJEDNICA UPZH

SNJEŽANA CERJAN, mag.iur.
Adresa: UDRUGA PRAVNIKA U ZDRAVSTVU