Prijava Registracija

Prijavite se

Korisničko ime *
Lozinka *
Zapamti me

Izradite korisnički račun

Polja označena zvijezdicom (*) su obavezna.
Ime *
Korisničko ime *
Lozinka *
Potvrdite lozinku *
Email *
Potvrdite email *
Captcha *
Reload Captcha

rad na blagdan - Uskrs

Više
4 godina 2 tjedana ago #1762 od mara
TOČNO....
i još: +10% ako je radio u drugoj smjeni +40% ako je radio u noćnoj smjeni + SLOBODAN DAN na ime rada nedjeljom.

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

  • pravnikzhm
  • pravnikzhm's Avatar Autor teme
  • Offline
  • New Member
  • New Member
Više
4 godina 2 tjedana ago #1761 od pravnikzhm
Onda znači da radnik prema čl.54. novog TKU za rad na Uskrs ima pravo na povećanje od 150 % i na tih 150 % se dodaje i dodatak od 35 % budući da je Uskrs nedjeljom, jesam li u pravu?

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

Više
4 godina 2 tjedana ago #1757 od mara
Pogledaj članak 54 Tku-a (Nn.br 141/12). Naime, budući se po važećem ZOR-u, čl.7 primjenjuje za radnika povoljnija norma , te budući se u točki 11 tog članka navodi da se "..dodaci iz ovog članka ne isključuju..", primjenit ćeš to povoljnije pravo.


Isto je i sa prekovremenim radom (ako ga je zbilja bilo?)

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

  • pravnikzhm
  • pravnikzhm's Avatar Autor teme
  • Offline
  • New Member
  • New Member
Više
4 godina 3 tjedana ago #1754 od pravnikzhm
pozdrav,
može vaše mišljenje za članak 60.GKU koji propisuje da za rad u dane blagdana i neradne dane te za rad na Uskrs, radnik ima pravo na plaću uvećanu za 150%.isto tako u slučaju rada u smjeni/noć plaća se uvećava za 10 % osnosno za 40 %.

Stavkom 3. istog članka navodi se da primjena dodataka iz stavka 1. i 2. članka 60. isključuje primjenu dodataka iz članka 59.

Sad mene zanima dali se za rad na Uskrs plaća uvećava samo za 150% + uvećanje za rad noću ili smjeni 10 ili 40 %.
Ili se plaća uvećava i za još 35 % budući da je Uskrs rad nedjeljom?

I druga stvar dali stavak 3. čl.60 znači da rad na Uskrs isključuje uvećanje plaće za 50 % u slučaju prekovremenog rada (jer članak 60.st.3. propisuje: Primjena dodataka iz stavka 1. i 2. ovoga članka isključuje primjenu dodataka iz članka 59. ovoga Ugovora.)

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

Moderatori: lex
Vrijeme kreiranja stranice: 0.339 sekundi
Pokreće Kunena Forum

UDRUGA PRAVNIKA U ZDRAVSTVU

Kolodvorska 20, 42000 VARAŽDIN
OIB: 08263388075
MB: 02157454-000
Žiro račun: Zagrebačka banka: 2360000-1101930278
IBAN: HR1023600001101930278

PREDSJEDNICA UPZH

SNJEŽANA CERJAN, mag.iur.
Adresa: UDRUGA PRAVNIKA U ZDRAVSTVU
Kolodvorska 20, 42000 Varaždin
tel.: 042/393-161; fax: 042/763-316; 042/393-081
GSM: 099/22 839 22
e-mail: udruga-pravnika{at}post.t-com.hr
www.upzh.hr