Prijava Registracija

Prijavite se

Korisničko ime *
Lozinka *
Zapamti me

Izradite korisnički račun

Polja označena zvijezdicom (*) su obavezna.
Ime *
Korisničko ime *
Lozinka *
Potvrdite lozinku *
Email *
Potvrdite email *
Captcha *

Usklađenje djelatnosti

  • lex
  • lex's Avatar
  • Offline
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
Više
11 godina 2 mjeseci ago - 11 godina 2 mjeseci ago #1535 od lex
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
i ja ti imam glavnu sestru ustanove....ima VŠS...znači, gubi dodatak...očito je intencija bila da se imenuju pomoćnici za sestrinstvo, a kod vas bi to bio pomoćnik za fizioterapiju...znači, primjena Uredbe, VSS, i onda koef. 2,50, a sadašnja glavna sestra/glavni fizioterapeut i dalje može raditi te poslove, ali neće dobiti dodatak, odnosno, premjestiti ga na poslove nekog glavnog na odjelu, mi ćemo najvjerojatnije napraviti takve rošade
Last edit: 11 godina 2 mjeseci ago by lex.

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

  • Papa Štrumf
  • Offline
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
Više
11 godina 2 mjeseci ago #1534 od Papa Štrumf
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Maro, Marice,

Ma delal sam ja po pitanju usklađenja dosta i tu i tam, to se samo malo zlobno šalim.

Nego, ti imaš glavnog fizioterapeuta. On je do sada imao dodatak kao glavna sestra
županijeske bolnice (45%) po čl. 66 GKU. Ak bumo, a možda bumo, primjenjivali s 01. 01.
članak 67, tam nema gl. sestre žup. ustanove jer je ona postala pomoćnik za sestrinstvo
pak me interesira - koji dodatak bumo dali glavnom fizioterapeutu. Moram priznati
da sam sve kombinacije pogledal i nemam ideje kam ga smjestiti.

Ili da se s tim ne opterećujem jer bu to vjerojatno dodatkom GKU ukinuto, ha??

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

  • mara
  • Offline
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
Više
11 godina 2 mjeseci ago #1532 od mara
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Ja moram priznati da sam odahnula, jer su nam ovi na županiji zakomplicirali život svojom odlukom.
A to da nas čeka ista procedura me previše ne živcira, jer sam naviknuta (kao i vi uostalom).
Sad pamet u glavu i oprezno....

P.s.
A ti vražićak budi tiho, barem malo priguši svoju zlobu.
I za tebe smo usput odradili neke stvari...
:P

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

  • Papa Štrumf
  • Offline
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
Više
11 godina 2 mjeseci ago #1530 od Papa Štrumf
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
he he he, blago nama kaj nismo niš napravili :evil: :evil: :evil:
rok je produžen do 31. 3., a ako Bog da sreće, bude još za kji mjesec :evil:

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

  • lex
  • lex's Avatar
  • Offline
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
Više
11 godina 2 mjeseci ago #1529 od lex
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
evo, stigao mi odgovor na usklađenje djelatnosti...kod nas je Županija sve odradila, donijela odluku o usklađenju, i sad dolazi od MIZ odgovor da se ne može udovoljiti po prijedlogu Županije, jer oni nisu nadležni za podnošenje prijedloga, već je to ravnatelj zdravstvene ustanove, što znači da bismo mi kao ustanova trebali provesti postupak, a naša Županija je inzistirala na tome da to oni učine...i sad smo opet na početku, zavlačimo se već 7 mjeseci, i ništa nismo učinili, jedino što sad treba poništiti odluku Županijske skupštine, a i mi moramo poništititi naš prijedlog odluke Županijskoj skupštini, i donijeti odluku onako kako smo odmah to napravili, pa se Županija nije s tim složila....

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

  • lex
  • lex's Avatar
  • Offline
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
Više
11 godina 4 mjeseci ago #1450 od lex
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
evo...neke novosti iz usklađenja...radi se od DZ..dobili su Rješenje MZ kojim se utvrđuje da je Odluka o promjeni djelatnosti sukladna ZZZ-u, nakon toga piše da trebaju izvršiti registraciju promjene djelatnosti, a potom podnijeti MZ-u zahtjev za izdavanje rješenja o nastavku obavlajnja djelatnosti, koji zahtjev treba podnijeti u roku od 6 mjeseci od dana izdavanja ovog rješenja. Nadalje, svakako treba uz prijedlog za ocjenu suglasnosti sa Zakonom o ZZ podnijeti i mišljenja HZZO-a i nadležnih komora o opravdanosti promjene djelatnosti.
Toliko...nadam se da će nam se kolegica iz DZ uskoro pridružiti i na Forumu. :cheer:

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

  • mara
  • Offline
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
Više
11 godina 4 mjeseci ago #1449 od mara
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
"Svi junaci nikom ponikoše." Kakav je ovo način, nitko ništa? Ajde ljudi da vas čujem, pa ne radi se o svetoj kravi...
Ili ipak da..?

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

  • mara
  • Offline
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
Više
11 godina 4 mjeseci ago #1448 od mara
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Također mi je upitna zakonitost odredbe čl.4 Odluke. Može li se Odlukom o usklađenju djelatnosti staviti izvan snage osnivački akt, tj jedan njegov dio? Da li bi se takva odluka ipak morala drugačije zvati? Da li će Trgovački sud u tom dijelu zažmiriti ili reagirati sukladno Zakonu...?
Da čujem vaše mišljenje..!

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

  • mara
  • Offline
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
Više
11 godina 4 mjeseci ago #1447 od mara
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Mislim da imamo sličan problem,. Naša nezdravstvena djelatnost također nije predviđena osnivačkim aktom, koji je donio osnivač, (ranije: Skupština općine N.M.; sada: županija) nego internirnim aktom (referendumskom odlukom). Međutim bojim se da to trgovački sud neće razlikovati, te da nam neće dopustiti upis drugih djelatnosti, izuzev ovih u Odluci. Bez obzira što će iste biti navedene u Statutu...

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

  • lex
  • lex's Avatar
  • Offline
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK_ADMIN
Više
11 godina 4 mjeseci ago #1446 od lex
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
da, Maro, kod tebe je sad to stvarno problem...uopće ti ne zavidim...jučer sam te zvala da čujem da li i ti imaš istu takvu odluku...ja sam inače zvala Županiju i rečeno mi je da mi ništa zasad ne poduzimamo nego da će oni skupštinsku odluku i naš prijedlog odluke od strane Upravnog vijeća proslijediti Ministarstvu.

Istovremeno, stavljaju van snage sve dosadašnje odluke osnivača o djelatnosti...što znači da se mi konkretno ne smijemo baviti ekonomijom i gospodarskom djealtnošću i upravljanju vlastitim zgradama, kako mi to sad piše u osnivačkom aktu, sve to kao sporednom djelatnošću...ali, ja ću to svakako ostaviti u Statutu...jer ne možemo drugačije funkcionirati, pa neka onda Županija veli da mi ne da suglasnost na takav Statut, osim toga, tu je i medicinsko-biokemijska i ljekarnička djelatnost koju moraš imati upisanu kao djelatnost prema posebnim zakonima, ali i prema ZZZ :huh:

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

  • mara
  • Offline
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
Više
11 godina 4 mjeseci ago #1445 od mara
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Htjedoh reći u 4. rečenici.."neprovođenja prethodnog postupka.." (Lapsus lingue)

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

  • mara
  • Offline
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
  • COM_KUNENA_SAMPLEDATA_RANK1
Više
11 godina 4 mjeseci ago #1444 od mara
COM_KUNENA_MESSAGE_REPLIED_NEW
Stigla je i meni jučer Odluka o usklađenju djelatnosti koju je donijela Županijska skupština...i u kojoj piše:
"Zadužuje se Upravni odjel za zdravstvenu zaštitu i socijalnu skrb da zatraži i pribavi ocjenu sukladnosti akta o ukslađivanju sa Zakonom o ustanovama i ZZZ." SNJEŽANA KOLIKO SE SJEĆAM REČENO JE NA ONOM NAŠEM SASTANKU DA ĆE TO BOLNICE PROVODITI.tAKO DA SMO MI SAD REHABILITIRANI OD EVENT. POSLJEDICA ZBOG NEPROVOĐENJA PRETHODNOG PROPUSTA!

Nadalje, U ODLUCI - ČL.4 PIŠE, KAKO SI I TI NAVELA da stupanjem na snagu ove Odluke prestaju važiti svi akti osnivača u dijelovima kojima su utvrđene djelatnosti Bolnice. KOD MENE ĆE TO IZAZVATI RUSVAJ. JER SMO U PRIJEDLOGU, A NA SUGESTIJU UPRAVNOG ODJELA ZA ZDRAVSTVO...NAVELI USKLAĐENJE SAMO ZDRAVSTVENE DJELATNOSTI ( I SKROZ IZOSTAVILI UGOSTITELJSTVO I DR NEZDRAVSTVENE DJ., DA BI NAM SAD S TOM ODREDBOM ZAKOMPLICIRALI ŽIVOT. JER PRESTANKOM VAŽENJA SVIH PRETHODNIH AKATA PRESTAJE I OSNOV ZA NAVEDENE DJELATNOSTI...
TOTALNI KURŠLUS.... Nemam pojma što sad napraviti...

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

Moderatori: lex
Vrijeme kreiranja stranice: 0.057 sekundi
Pokreće Kunena Forum