Prijava Registracija

Prijavite se

Korisničko ime *
Lozinka *
Zapamti me

Izradite korisnički račun

Polja označena zvijezdicom (*) su obavezna.
Ime *
Korisničko ime *
Lozinka *
Potvrdite lozinku *
Email *
Potvrdite email *
Captcha *
Reload Captcha

Članak 67 TKU-a

Više
4 godina 8 mjeseci ago #1869 od gogi
gogi Odgovorio/la na temu: Odg: čl. 67. GKU-a
Mislila sam na ispit o sigurnosti na radu zdravstvenih radnika

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

Više
4 godina 8 mjeseci ago #1863 od lex
lex Odgovorio/la na temu: Odg: čl. 67. GKU-a

gogi napisao: Zanima me o kojem se ispitu radi i dali svaka bolnica ima sanitarnog inspektora,dalje,čula sam od nekih kolega da oni neidu na sistematske preglede,već samo napravit sanitarnu knjižicu,koje su djelatnosti dužne ići na sistematske preglede,i da, koliko sam shvatila radite u bolnici u Varaždinu :kiss:


kome je upućeno pitanje...o kakvom ispitu pričaš? I...bolnice ne moraju imati sanitarnog inspektora...otkuda ti to...sanitarni inspektori su državni službenici, i spadaju u nadležnost Ministarstva zdravlja!

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

Više
4 godina 8 mjeseci ago #1861 od gogi
gogi Odgovorio/la na temu: Odg: čl. 67. GKU-a
O,mi imamo šest,a možda i više osoba koji dobivaju posebne dodatke,a jedna smo djelatnost,a sad su se javili i njih troje koji to žele :ohmy:

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

Više
4 godina 8 mjeseci ago #1860 od gogi
gogi Odgovorio/la na temu: Odg: čl. 67. GKU-a
Zanima me o kojem se ispitu radi i dali svaka bolnica ima sanitarnog inspektora,dalje,čula sam od nekih kolega da oni neidu na sistematske preglede,već samo napravit sanitarnu knjižicu,koje su djelatnosti dužne ići na sistematske preglede,i da, koliko sam shvatila radite u bolnici u Varaždinu :kiss:

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

Više
4 godina 10 mjeseci ago - 4 godina 10 mjeseci ago #1806 od lex
lex Odgovorio/la na temu: Odg: čl. 67. GKU-a
i ja smatram da voditelji odjela nemaju pravo na 15% jer su svoj položaj apsolvirali u povećanom koeficijentu...
što se tiče voditelja odsjeka...nigdje ne piše da li su to doktori ili sestre, bitno je da je to položaj I, II ili III vrste, i on će kao voditelj odsjeka dobiti 10%...e sad...idemo dalje...
Pravilnik o uvjetima ustroja odjela u općim i specijalnim bolnicama (NN br. 106/07) propisuje ustrojstvo opće i specijalne bolnice, pa kaže da bolnica ima djelatnost, službu, odjel, ambulante i odsjeke, te dnevnu bolnicu, a čl.8. propisuje tko čini rukovodeći kadar prema toj oragnizaciji:
Odgovorna osoba jedinice djelatnosti i jedinice samostalne djelatnosti jest predstojnik jedinice djelatnosti.
Odgovorna osoba službe i specijalizirane službe jest pročelnik.
Odgovorna osoba odjela i dnevne bolnice jest voditelj odjela, odnosno voditelj dnevne bolnice.

Dakle, voditelja odsjeka nema. Voditelja ambulanti nema.
Iz navedenoga slijedi, ako smo organizirali odsjeke unutar svojih organizacija, onda taj voditelj nema koeficijent kao voditelj jer nije propisan Uredbom, ali zato ima pravo na 10%, upravo zato što je voditelj, i jer ima položaj I vrste.
Zadnja izmjena: : 4 godina 10 mjeseci ago od lex.

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

Više
4 godina 10 mjeseci ago #1802 od TENA
TENA Odgovorio/la na temu: Odg: čl. 67. GKU-a
baš si to lijepo rekao .....različito mišljenje, ma bravo :)

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

Više
4 godina 10 mjeseci ago #1800 od Papa Štrumf
Papa Štrumf Odgovorio/la na temu: Odg: čl. 67. GKU-a
Teno, Tenice, a s čim se nisi to složila jer se po pitanju P I slažemo, a
po pitanju P II imamo samo razločito mišljenje.
Btw, niti kod nas nemaju voditelji odsjeka tih 10 % iz jednostavnog razloga
jer nemamo voditelje odsjeka :evil:

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

Više
4 godina 10 mjeseci ago #1798 od TENA
TENA Odgovorio/la na temu: Odg: čl. 67. GKU-a
znam da zvuči nevjerovatno, al ovaj put se neću složiti sa Š :kiss:

Mišljenja sam da se dodaci o kojima govorimo odnose samo na medicinske sestre, te da je Položaj I vrste predviđen za diplomiranu sestru.

Moji voditelji Odsjeka nisu dobili taj dodatak od 10 % i znam pouzdano da ga još neke bolnice nisu dale. U svakom slučaju, sve i da nisam u pravu, suludo je davati 15 % voditelju Odjela kad je njegov položaj vrednovan koeficijentom.

Biće ovo zgodno pitanje za Povjerenstvo za tumačenje, kad ga i ako ga ustanove ;)

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

Više
4 godina 10 mjeseci ago #1796 od Papa Štrumf
Papa Štrumf Odgovorio/la na temu: Odg: čl. 67. GKU-a
mislim da, definitivno, doktori nemaju pravo kao voditelji odjela tih 15%.
imaju veći koeficijent upravo zato jer su voditelji odjela i to je to., a tih 15% je
za odjelne ms i ft.

Možda je zbunjujući naslov P I, II i III vrste, ali ja to tumačim upravo činjenicom
što do sada voditelji odsjeka (P I) nisu imali ništa i nisu bili niti među koeficijentima niti među dodacima
pa je tu posojala praksa bog sačuvaj. Sad su ti voditelji odsjeka dobili 10% dodatka i to je to.

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

Više
4 godina 10 mjeseci ago #1795 od ljiljana
ljiljana Odgovorio/la na temu: Odg: čl. 67. GKU-a
Evo, praksa vezano za dodatak od 10 % u korist voditelja odsjeka ... nije bilo dileme, svi voditelji zdravstvenih odsjeka, na položajima I.vrste (samo takove imamo) dobili su dodatak od 10 %.

Ali mene mući dodatak od 15 % za voditelje odjela. čl.67, naslov Položaji I., II. i III.vrste, tč.2, nesporno predviđa doadatka od 15 % i za voditelje odjela, doktore medicine specijaliste. I ne bi bilo ništa sporno da voditelji odjela nemaju uvećani koeficijent kao voditelji, dok to npr. voditelji odsjeka nisu imali i zato smo spremno dali dodatak od 10%.
Praksa u Rh je naravno različita, neke Bolnice su dale doadatk od 15 %, a neke ne.

Pozdrav,

Ljiljana

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

Više
4 godina 10 mjeseci ago - 4 godina 10 mjeseci ago #1744 od lex
lex Odgovorio/la na temu: Odg: Članak 67 TKU-a
Dakle, prvo i osnovno, aklo radiš u bolničkom laboratoriju, onda je tvoj koeficijent za SSS nekada 1,05, sada 1,018 kao zdravstveni djelatnik u bolnici (čl.2. st.1. podst.d) toč.1.-zdravstveni djelatnik u bolnici) Uredbe o koeficijentima...(NN br.25/13).
Nadalje, dodatak bi trebao biti 14% ako radiš s infektima ili otrovima 2/3 radnog vremena kao zdravstveni radnik, a ako ne radiš, onda je to 8% kao zdravstveni radnik u laboratoriju.
Kod radnih mjesta I. vrste zdravstveni radnik specijalist u bolnici i bez specijalizacije ima pravo na 16%, dok istovremeno zdravstveni radnik I vrste, dakle VSS, ako radi s infektima, odnosno, otrovima ima pravo na 14%, nelogično, ali istinito, no u svakom slučaju svi VSS zdravstveni radnici sa specijalizacijom i bez specijalizacije, po mom mišljenju, mogli bi imati 16%, bez obzira da li rade s infektima ili otrovima, jer ih možeš svrstati pod 16%.

Da rezimiram...ako radiš 2/3 radnog vremena na radnom mjestu na kojem postoji izloženost zarazi, odnosno, radiš s infektima ili otrovima, sa SSS zdravstveni radnik, imaš pravo na koeficijent složenosti poslova 1,018 i dodatak 14%.
Zadnja izmjena: : 4 godina 10 mjeseci ago od lex.

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

Više
4 godina 10 mjeseci ago #1742 od gogi
gogi Odgovorio/la na temu: Odg: Članak 67 TKU-a
Pozdrav ekipo,evo samo da vam opišem moj slučaj,radim u bolničkom laboratoriju kao srednji tehničar,radimo u redovnom i hitnom laboratoriju,koeficijent složenosti mi je 0.98 ko da radim u poliklinici,a uvjeti rada po novom 8 % ko da radim u parfumeriji,prije su bili 12%,dobila odgovor od udruge zdravstvenih radnika da imamo pravo na 14% kao i svi laboratoriji u bolnicama,jer radimo sa infektima i otrovima,u međuvremenu naši sa visokom stručnom spremom koji ne dolaze u kontakt sa pacijentima i najmanje su izloženi zarazi dobivaju 16% kao zbog stručne spreme,zar se uvjeti rada dodjeljuju po stručnoj spremi?Ovo je van svake pameti,dali ima koji sličan slučaj i molila bi mišljenje pravne struke o ovom mom slučaji.Hvala :(

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

Moderatori: lex
Vrijeme kreiranja stranice: 0.155 sekundi
Pokreće Kunena Forum

UDRUGA PRAVNIKA U ZDRAVSTVU

Kolodvorska 20, 42000 VARAŽDIN
OIB: 08263388075
MB: 02157454-000
Žiro račun: Zagrebačka banka: 2360000-1101930278
IBAN: HR1023600001101930278

PREDSJEDNICA UPZH

SNJEŽANA CERJAN, mag.iur.
Adresa: UDRUGA PRAVNIKA U ZDRAVSTVU
Kolodvorska 20, 42000 Varaždin
tel.: 042/393-161; fax: 042/393-081
GSM: 099/22 839 22
e-mail: udruga-pravnika{at}post.t-com.hr; snjezana.cerjan{at}gmail.com
www.upzh.hr