Prijava Registracija

Prijavite se

Korisničko ime *
Lozinka *
Zapamti me

Izradite korisnički račun

Polja označena zvijezdicom (*) su obavezna.
Ime *
Korisničko ime *
Lozinka *
Potvrdite lozinku *
Email *
Potvrdite email *
Captcha *
Reload Captcha

Skupština

Više
8 godina 7 mjeseci ago #438 od lex
Zahvaljujem novom članu Upravnog odbora što je uspješno odradio posao tajnika, za tajnika jedan :angry:, a za novog člana UO jedan :kiss: .

Ja samo još dodajem, osnovane su Sekcija bolničkih zdravstvenih ustanova koja broji 30 članova (tu su specijalne i opće bolnice, te KBC i KB, a voditeljica Sekcije je Ivana Čuljak Stojčić iz KBC Osijek, te Sekcija domova zdravlja koja broji 9 članova, a voditelj ove Sekcije biti će izabran na prvom sastanku sekcije koji će se održati u DZ Nova Gradiška.
Sekcije imaju zadatak održati prve sastanke do kraja lipnja, dakle, prije godišnjih odmora.

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

Više
8 godina 7 mjeseci ago #437 od Justice
Vidi, vidi kako se radni zadaci uspješno, brzo i efikasno odrađuju... Svaka čast!
Lex-ica nas prvo \"špota\", a onda ne može odoljeti našem \"šarmu\", ne?! ;)
Evo, ja kreiram neke nove obrasce pa ih budem postavila idući tjedan.

• Papa Štrumf
  • Papa Štrumf's Avatar Autor teme
  • New Member
  • New Member
Više
8 godina 7 mjeseci ago #436 od Papa Štrumf
Dakle, ja nisam pisao zapisnik, ali evo kako sam ja to doživio – vodite računa da sam ja uvijek optimističan, spreman za viceve, zafrkanciju, da maksimalno ignoriram stvarnost i bespuća netolerantnosti i omalovažavanja naše profesije. Mi smo onoliko jaki koliko to jedni drugima priznamo, onoliko koliko se sami takvima osjećamo i ne smijemo dozvoliti kojekakvim saldakontisima, politikantima, ignorantima i inima da nam pokvare DAN.

Skupštini je nazočilo dvadeset i dvoje kolega i kolegica ravnomjerno raspoređenih cijelom Lijepom našom.
Uz radno predsjedništvo izabrani su i novi članovi Upravnog odbora – Mjertan, Škof i Vrhovec. Odana je počast minutom šutnje za poginulu kolegicu i prijateljicu Đurđicu Zailac.
Dogovoreno je da se kolegama i članovima Udruge koji svoje financijske obveze ne podmiruju pošalje «opomena» na obveze te da ih se isključi iz Udruge ako niti tada ne ispune obvezu, a sve u skladu sa Statutom.
Predsjednica je podnijela usmeno izvješće o prošlogodišnjem radu i financijskom stanju Udruge. (Pismeno izvješće je ostalo zarobljeno u torbi, u garaži, u Importane centru, dobit ćemo ga meilom). Akcent djelovanja prošle godine je bio na organizaciji I Kongresa održanog u Topuskom. Možemo biti u potpunosti zadovoljni kongresom kako prisustvom preko sto kolega, organizacijom, odabranim i, vrlo uspješno, odrađenim temama, a naravno i domaćinstvom lječilišta Topusko. Financijski također moramo biti zadovoljni jer su podmireni svi troškovi kongresa i ostala je značajnija svotica. Osim kongresa bila su redovita sastajanja sa obradom aktualnih tema. Suradnja sa udrugom korporativnih pravnika je rezultirala, između ostalog, i mogućnošću korištenja prostora u kojem se odvijala skupština.
I ove bi godine organizirali kongres, na istom mjestu, početkom mjeseca listopada. Dogovor je da se do 15. travnja na meil ili na stranicama foruma dostave prijedlozi tema koje bi se mogle obraditi za kongres. Također je dogovoreno da se sa predpozivom ide ranije nego lani kako bi se moglo pravovremeno razgovarati sa potencijalnim sponzorima.
Skupština je vrlo argumentirano i uz učestvovanje svih prisutnih raspravljala o članku 59. st. 2. ZZZ te je jednoglasno prihvaćen prijedlog izmjene koji bi se uputio nadležnima. «....ravnatelj ima NAJMANJE pomoćnika za pravne, medicinske, ekonomske POSLOVE....» (ne nužno tim redom).
....
Bilo je očekivano dobro, susreti su bitni u ovakvim vremenima. Bez obzira što se čujemo i čitamo bitno je da se i vidmo najmanje dvaput na godinu. Razmjena mišljenja i iskustva, ali i moralna potpora su vrlo bitni za «preživljavanje».

Više
8 godina 7 mjeseci ago #434 od lex
hm...hm....molim novoimenovane članove Upravnog odbora ;) da umjesto pisanja viceva (koji nam dobro dođu u ovoj crnoj svakodnevici!), napišu i nešto više o Skupštini, jer predsjednica još nije našla vremena da nam se obrati, a i tajnik je zakazao.

:S

Nadam se da možemo izvješće očekivati slijedeći tjedan, ako ne prije.

• Papa Štrumf
  • New Member
  • New Member
Više
8 godina 7 mjeseci ago #429 od Papa Štrumf
Neće nitko, bum ja:

Dakle, Skupština je bila i prošla super, podružili smo se, \"izjadali\" se, izdogovarali se, napunili se pozitivnom energijom, preuzeli obaveze...
Koliko me sjećanje služi - nismo preveč ogovarali kolege koji su otišli u Opatiju, a nisu došli u Zagreb, ha ha - šalim se.

Idemo dalje, (ups- nema to veze s politikom.)

Više
8 godina 8 mjeseci ago #424 od lex
Da, ali to je Opatija samo za ekonomiste, a pravnici su pozvani malim slovima reda radi, i bilo bi žalosno da kolege odu u Opatiju slušati ekonomske teme, a da ih ne bi interesirala struka i ZZZ.

Također je žalosno da UPUZ nisu zakazali Opatiju za nas pravnike, jer mislim da je naša materija hitnija, i u ovom trenutku važnija od financijskih izvješća, a moram priznati da se Udruga poslodavaca u zdravstvu još dosada nije osvrnula na konkretne pravne probleme u zdravstvu (sjetimo se koliko je novih propisa doneseno: ZZZ, ustroj odjela, kvaliteta...).

Jedino što je učinjeno: aktiviran je Pravni savjet Udruge koji nije funkcionirao 3 godine. Jadno! To nam je samo dokaz koliko smo cijenjena struka u zdravstvu.

Živjeli!

• Papa Štrumf
  • New Member
  • New Member
Više
8 godina 8 mjeseci ago #423 od Papa Štrumf
već sam se htel odjaviti kad sam videl da nas ima četiri (4) ČETIRI na stranici. To još nisam videl. Svaka čast, bu nekaj od nas.

• Papa Štrumf
  • New Member
  • New Member
Više
8 godina 8 mjeseci ago #422 od Papa Štrumf
Svakako ću doći na Skupštinu.

Brine me samo što je istovremeno Opatija pa će, možda, neki kolege i kolegice izabrati more, jadransko, plavo.. dva dana, jednu noćććć i tko zna što još rađe u zamjenu za Zagreb....

Nadam se da ipak neće pa da se vidimo

Moderatori: lex
Vrijeme kreiranja stranice: 0.131 sekundi
Pokreće Kunena Forum

UDRUGA PRAVNIKA U ZDRAVSTVU

Kolodvorska 20, 42000 VARAŽDIN
OIB: 08263388075
MB: 02157454-000
Žiro račun: Zagrebačka banka: 2360000-1101930278
IBAN: HR1023600001101930278

PREDSJEDNICA UPZH

SNJEŽANA CERJAN, mag.iur.
Adresa: UDRUGA PRAVNIKA U ZDRAVSTVU