Prijava Registracija

Prijavite se

Korisničko ime *
Lozinka *
Zapamti me

Izradite korisnički račun

Polja označena zvijezdicom (*) su obavezna.
Ime *
Korisničko ime *
Lozinka *
Potvrdite lozinku *
Email *
Potvrdite email *
Captcha *
Reload Captcha

NIŠTETAN GKU

Više
4 godina 1 mjesec ago - 4 godina 1 mjesec ago #1931 od mara
Ljudi, podsjećam da se rad u dežurstvu smatra radnim vremenom i uračunava se u redovni fond sati.
Smatram da nešto što ulazi u fond sati nemože biti plaćano po paušalu.

(Izvadak iz ZZZ-a ; pročišćeni tekst)DIO
"Članak 162"
"(1)Zdravstvene ustanove koje obavljaju zdravstvenu djelatnost u mreži javne
zdravstvene službe obvezne su neprekidno pružati zdravstvenu zaštitu, radom u jednoj, dvije
ili više smjena, pomakom radnog vremena, pripravnošću ili dežurstvom u skladu s potrebama
stanovništva i oblicima pružanja zdravstvenih usluga.

(4) Vrijeme provedeno u dežurstvu i rad po pozivu smatra se radnim vremenom.

(5) Maksimalno ukupno trajanje radnog vremena tjedno uključujući rad u dežurstvu i
pripravnosti ne može biti duže od 48 sati.

(6) Iznimno, zbog potrebe posla, maksimalno ukupno trajanje radnog vremena tjedno,
uključujući rad u dežurstvu i pripravnosti, može biti duže od 48 sati uz prethodni pisani
pristanak radnika.
Zadnja izmjena: : 4 godina 1 mjesec ago od mara.

Please Prijava or Stvori račun to join the conversation.

Više
4 godina 1 mjesec ago #1930 od Papa Štrumf
lexica, ajd to sve ksupa sumiraj i stavi na našu stranicu tek tolko da se
vidi, čita i čuje. (znam da buš to napravila i bez mojeg uplitanja :) )

Ne bi (možda) trebalo obavještavati o tome nikoga od potpisnika jer se to ionako
pretvara u onu: margaritas ante porcos :evil:

Više
4 godina 1 mjesec ago #1929 od lex
a možda i nisu, jer Zakonom o izmjenama i dopunama ZZZ (NN br. 84/11) u čl. 162. a. piše:

Članak 162.a
Dok se visina isplate na osnovi rada u dežurstvu i rada po pozivu, odnosno naknade za pripravnost ne uredi kolektivnim ugovorom, visinu te isplate, odnosno naknade odlukom će, uz prethodno pribavljeno mišljenje sindikata, odrediti ministar.

Što bi značilo, da je potpisom GKU stavljena van snage dolje spomenuta Odluka ministra iz 2011. Jesam li u pravu? :unsure:

Više
4 godina 1 mjesec ago #1928 od Papa Štrumf
,prijevoz ostaje po starom, javila mi Vanja da i školstvo i socijalna skrb imaju isto kao što smo imali mi pa
prema tome, ostajemo po starom. - do daljnjega.

Uglavnom, ovo je katastrofa od propisa. NEMOJTE više puta čitati jer krenu suze :evil:

Više
4 godina 1 mjesec ago #1927 od lex
nadalje, upitna su i dežurstva i pripravnost, jer je ministrova Odluka o visini isplate na osnovi rada u dežurstvu i rada po pozivu te naknade za pripravnost (NN br. 100/11) trenutno povoljnija od odredbe čl. 60. i 62. GKU... :S

Više
4 godina 1 mjesec ago #1926 od lex
da, evo, upravo sam i ja saznala kao što je Blandina rekla, naravno, to možemo primijeniti...jer je to doslovce prepisani članak iz našeg GKU (starog)

Više
4 godina 1 mjesec ago #1925 od blandina.turkovic
Pozdrav ekipi!

Zanima me Vaše mišljenje o tome možemi li na naknadu za trošak prijevoza primijeniti čl. 66. Kolektivnog ugovora za soc.skrb (NN 133/11) koji to pitanje regulira na način kao u našim prijašnjim KU, a što je po meni za radnika povoljnije od TKU?

Više
4 godina 1 mjesec ago #1924 od lex
da, sjećam se, sad, ne samo da ćemo morati znati granski kolektivni za zdravstvo, već i sve ostale kolektivne ugovore, pa ćemo biti upućeni i u kulturu, i socijalu, i školstvo, i znanost, i...ma BRAVO...pa mi ćemo postati univerzalni pravnici :silly: :sick: ...blago nama...
Ja sam upravo u postupku istraživanja... :evil:

Više
4 godina 1 mjesec ago #1923 od magdalena
Lexice, jel si vidjela čl.100. st.2. ? Sjećaš se da su nam o tome govorili na predavanju iz Radnog prava, o primjeni povoljnijeg prava za radnika ukoliko je neko pravo povoljnije uređeno u KU neke druge javne službe (u ovom slučaju naknada troškova prijevoza).Sad ćemo istraživati...

Više
4 godina 1 mjesec ago #1922 od Papa Štrumf
samo su na KU iz 2010 dodali neke članke i to dosta traljavo :evil:

(Opet je ostala rupetina između 29 i 30 godina staža, npr.)

srećom to je na tri mjeseca, vidli bumo dal bu i kakva bu slijedeća runda.

Mi smo isplatitili 28. 06. prijevoz za 7 mjesec po starom, a za osmi mjesec pripremamo
izjave i sve ostalo prema TKU.

Više
4 godina 1 mjesec ago #1921 od lex

gogi napisao: :S :( :woohoo: :dry: Zar mislite da će biti loše po nas???? Ja se nadam da zbog liječnika neće biti baš sve oduzeto,ipak smo kao zdravstvo "specijalna" grana,zanima me ko osim nas od javnih službi ima dodatke na uvjete rada,znam da imaju u socijalnoj skrbi,ostalo se nisam informirala......kad imam vas :kiss:

da, lošije je uglavnom za nezdravstvene radnike, jer oni idu s plaćom dolje za 2%...što se tiče ostalih djelatnosti i njihovih dodataka, sve javne službe imaju dodatke na plaću jer Uredba o koeficijentima složenosti poslova u javnim službama obuhvaća sve javne službe...

Više
4 godina 1 mjesec ago #1920 od lex
1. dakle, GO se računa po čl. 101. "privremenog" GKU, znači, prema Planu, u kojem je utvrđen broj dana i raspored korištenja, što znači, ništa se nije promijenilo zasada...oni koji nisu donijeli planove (a morali su ih donijeti do 30. lipnja) trebali bi primijeniti ovu odredbu, mada, GKU je potpisan 05.07. a vrijedi retroaktivno od 01.06. :woohoo: , nadalje, pogrešno je napisan čl. 101. jer radnik ostvaruje PRAVO na GO sukladno Zakonu o radu, dakle, radi se o načinu stjecanja prava, dok se prema Planu korištenja GO utvršuje samo raspored korištenja GO, na temelju prava koje je radnik ostvario, ali, očito u izradi ovog GKU nije sudjelovao pravnik, a oni koji su ga potpisivali ne znaju pravnu terminologiju :sick:

2. da, plaća će se slijedeća 3 mjeseca obračunavati prema ovom privremenom GKU

Moderatori: lex
Vrijeme kreiranja stranice: 0.178 sekundi
Pokreće Kunena Forum

UDRUGA PRAVNIKA U ZDRAVSTVU

Kolodvorska 20, 42000 VARAŽDIN
OIB: 08263388075
MB: 02157454-000
Žiro račun: Zagrebačka banka: 2360000-1101930278
IBAN: HR1023600001101930278

PREDSJEDNICA UPZH

SNJEŽANA CERJAN, mag.iur.
Adresa: UDRUGA PRAVNIKA U ZDRAVSTVU